Witamy na forum

Zapraszamy do dyskusji na tem­aty wszelakie :)

Szanowny Panie Jerzy

Na samym początku, chciałbym bardzo Panu podziękować za wspaniałą ideę oraz trud włożony w stworzenie tej swoistej "maszyny czasu". Historia Błonia nie istnieje bez historii zakładów Mera-Błonie. Pokolenia mieszkańców naszej Małej Ojczyzny połączyły swoje losy, pośrednio bądź też bezpośrednio z zakładem naszych ojców.
Jestem synem jednego z pracowników MB. Moje życie, życie moich braci jest związane z błońską ojcowizną. Przykro, iż filar gospodarzy i ekonomiczny Błonia legł w gruzach gospodarki rynkowej. Jednak dzięki takim lokalnym Patriotom jak Pan, nasza historia, nasze wspomnienia maja swoja projekcję.
Bardzo proszę rozważyć moją propozycję organizacji wielkiej majówki pracowników Mera-Błonie.
Z mojej strony oferuję pomoc w organizacji oraz sfinansowaniu tego spotkania wszystkich, którzy swą cząstkę życia zostawili za bramami zakładu.

Pozdrawiam serdecznie,
P. Jaworski

Portret użytkownika Jerzy Bezpałko

Dziękuję za uznanie. Proszę o

Dziękuję za uznanie.

Proszę o podanie nr Pana telefonu, chciałbym porozmawiać w sprawie ewentualnego spotkania majowego, które Pan proponuje. Mam kontakt z wieloma naszymi kolegami, przede wszystkim z byłej kadry zarządzającej, również z kolegami i koleżankami konstruktorami i technologami, z którymi pracowałem i którzy pomogli mi zebrać materiał do mojej książki o 50-letniej historii zakładu wydanej w październiku ub. roku przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Błońskiej (do nabycia w błońskiej księgarni "U Iwony"). Informacje o tej książce, jak również poświęconemu temu tematowi spotkaniu promocyjnemu znajdzie Pan na naszym portalu internetowym.
W oczekiwaniu na kontakt
Serdecznie pozdrawiam - Jerzy

 

Szukam znajomych pracujących u dyr. Wiśniewskiego na p 2

Nazywam się Siedlecki.

Portret użytkownika Jerzy Bezpałko

Co się tyczy treści Pana

Co się tyczy treści Pana wpisu to domyślam się, że chodzi o ś.p. kierownika wydz. P2 (wydz. montażu) Franciszka Wiśniewskiego, który nie był dyrektorem. Dyrektorem ds. produkcji był natomiast inż. Mieczysław Wiśniewski, który przed tym był
kierownikiem wydz. mechanicznego P1. Pzdr - JB